Login

Potápění na Maledivách

Potápěčské safari na Maledivy

Potápěčské safari na MaledivyNezapomenutelná plavba do jednoho z nejexotičtějších potápěčských rájů, oplývajícího rozmanitostí života nad mořskou hladinou i pod ní... Během této cesty budeme kotvit u neobydlených romantických ostrůvků s bílými plážemi a potápět se u korálových atolů s bohatým podvodním světem... Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, velrybí,..) se můžete kochat stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev....
Podvodní fotogaleri

Termíny a ceny:

Termíny a ceny:Termíny: 

6. 3. - 17. 3. 2019 - obsazeno
Cena: 67 900,-
odlet z Prahy, 9 dní potápění, rozšířená trasa
2. 4. - 14. 4. 2019 
obsazeno
Cena: 72 900,-
odlet Praha, Vídeň, 10 dní potápění,
3. 5.   - 12. 5. 2019  cena: 58 900,- - obsazeno
8.11. - 17.11. 2019  cena 58900.-

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje:
leteckou dopravu tam i zpět
• potápění 3 ponory denně + 1 noční ponor
• plná penze - snídaně, oběd, večeře
• 1,5 l vody na osobu/den
• neomezená konzumace kávy a čaje
• plně klimatizované kajuty
• láhve se vzduchem, zátěž a služby potápěčského průvodce
• transport z a na letiště
• green tax
Cena nezahrnuje:
• pojištění pro případ potápěčské nehody - doporučejeme Allianz, rádi sjednáme
• pojištění léčebných výloh
• zapůjčení potápěčského vybavení
• alkoholické a nealkoholické nápoje (včetně balené vody)
• bakšiš 60 USD
• vyhlídkový let nad ostrovy (cena dle počtu zájemců)
• cena nezahrnuje poplatek za Nitrox         

Potápění:

Potápění:

První až desátý den: 2-3 ponory denně
Možnost plnění Nitroxu.
K dispozici potápěčská paluba a malý člun.
Přesný časový rozpis potápění není stanoven, závisí na době plnění láhví, přejezdech na lokality a na počasí. Níže uvedené lokality mohou být změněny dle uvážení vedoucího skupiny a potápěčského průvodce.

Potápěčské lokality:
Lví hlava
- mořská rezervace s reefem začínající ve 3m, spadajícím prudce do 40m a pak dál do nekonečných hlubin. Kolem 25m můžete najít mnoho jeskyněk. Tento reef je bohatě porostlý měkkými korály a je útočištěm pro velké množství ryb včetně hejn žraloků šedých. Kromě nich tu nacházejí potravu i mořské želvy a další živočichové...
Wattaru Kandu - reef jehož vrchol sahá téměř až k hladině a jehož stěny spadají na dno průrvy s max. hloubkou 30m. Jeho nejzajímavější částí jsou velké korálové bloky na straně k oceánu, které vytvářejí převisy pod kterými se často schovávají rejnoci a útesoví žraloci.
Lankanfinolhu Faru/ Manta point - proslavená čistící stanice mant, pouze ale v období jihozápadního proudění. Reef stoupající ze 40m, s plochým vrcholem ve 12 m porostlým korály, které jsou domovem „čističů". K těm připlouvají na pravidelnou nezbytnou očistu manty z otevřeného moře a nechávají se trpělivě zbavovat parazitů. Při troše štěstí zde můžete zažít fantastický podmořský tanec hned několika těchto úchvatných tvorů najednou... Kromě mant se zde zdržují i hejna očnatců, sweetlips, napoleoni, želvy a mnoho druhů murén.

Jižní Male Atol:
Cocoa Thila - západní strana tohoto kruhovitého reefu spadá pod hloubku 30m a je tvořena mnoha velkými převisy a jeskyněmi. Ty pokračují na obou - severní i jižní straně útesu a jsou obývané nepřeberným množstvím všech možných druhů ryb. U dalšího korálového útesu, který se nachází cca 200 m od severní části reefu se často zdržují šedí žraloci.
Guraidhoo Kandu South - lokalita proslavená pozorováním šedých žraloků, rejnoků a sib. Tato trhlina v atolu je tvořena dvěma průrvami mezi nimiž se nachází velký útes. Většina pelaktických ryb včetně žraloků je k vidění na začátku trhliny v místě kde reef padá do velkých hloubek. Uvnitř kanálu jsou stěny s častými převisy pokrytými mořskými sasankami a trsy černých korálů.

Ari Atol:
Kudarah Thila - tato lokalita je poměrně členitá a orientačně náročná. Je rozdělena na 4 různě velké korálové bloky, které sedí na platě zvedajícím se z hloubky 40m do 12m. Každý z těchto bloků je v hloubce 15-25m podemlet mořskými proudy a jsou v něm vyhloubeny převisy a jeskyně plné měkkých korálů, gorgonií a korálových rybek, které zde hledají útočiště. Celá oblast je dlouhá cca 100m, dá se obeplavat během jednoho ponoru a je chráněnou mořskou rezervací. Na straně odkud aktuálně přichází proud se dají očekávat žraloci šedí a útesoví.
Hukrueli Faru / Madivaru - v období severovýchodních proudění je toto druhým nejvíce frekventovaným místem kam se stahují manty aby se nechávaly čistit od korálových rybek. Podobně jako většina ostatních čistících stanic i tento reef tvoří plato v malé hloubce - cca 8m a jeho stěny se pomalu svažují až ke dnu ve 30m. Celkově reef měří asi 1km a po celé jeho délce je mnoho čistících stanic. Nejčastěji se ale manty zdržují přibližně v polovině severní strany reefu.
Maaya Thila - opět chráněná mořská rezervace nabízející jeden z nejoblíbenějších ponorů na Maledivách. Důvodem je nepřeberné množství života na tomto reefu - žraloci šedí, útesoví, želvy, kytarovci, rozedranci, ropušnice, murény, clipky, kanicové, tuňáci a barakudy jsou jen zlomkem místního obyvatelstva...

Korálové atoly a reefy v oblasti Meldiv se staly osudnými desítkám a možná i stovkám lodí během posledních několika staletí. Mezi nejznámější místní vraky patří např. Corbin, Hayston, Ravestain, Persia Merchant, Prazer Allegria, Guriadhoo,...

Safari loď

Safari na lodi CARPE DIEM
  • postavena v r. 2010
  • délka 36m , šířka 10m
  • motor 500Hp, rychlost 9-13 uzlů
  • podpalubí, hlavní paluba s jídelnou, střední paluba s barem a dopočinkovou palubou, sundeck
  • 12kajut s vlastní koupelnou a klimatizací: podpalubí - 4kajuty s manželskou postelí, 4 kajuty se 2postelemi, hlavní paluba - 2 kajuty High standart se 2postelemi, střední paluba - 2 kajuty Deluxe s manželskou postelí
  • stravování: 3 jídla denně (kombinace evropské a místní kuchyně), zdarma káva a čaj + 1láhev vody denně
  • lodní bar s nealko i alkoholickými nápoji včetně piva, vína, koktejlů,...
  • 8 členů posádky, 2 místní potápěčtí průvodci
  • doprovodná loď Donghi na níž se skladuje potápěčská výstroj, plní láhve a vyjíždí se s ní na

Vstupní formality

Ke vstupu do Republiky Maledivy pro občany ČR není zapotřebí víz. Při příletu je však nutné vyplnit příletovou kartu v angličtině, kterou Vám mohu předat již vyplněnou v ČR. Po transferu do hotelu je nutno vyplnit "hotelovou kartu ", kterou Vám rovněž můžeme předat před odletem. Je zakázán především dovoz alkoholu v jakémkoli množství (pod sankcí zákazu vstupu) , ačkoli v hotelích je k dispozici rovněž v jakémkoli množství. Je zakázán rovněž dovoz drog a pornografie. Z Malediv je zakázáno odvážet bez povolení korály a součásti přírody mořské přírody. Při odletu se platí jednorázový poplatek 10 USD.

Informace o Maledivách

Oficiální název: Republika Maledivy
Běžný název: Maledivy
Poloha: Indický oceán
Rozloha: 90 000 km (jen 10% z toho je pevnina)
Počet ostrovů: 1190 (přibližně)
Počet obyvatel: 270 101 (sčítání lidu z roku 2000)
Hlavní město: Male´
Státní znak se skládá z kokosové palmy, půlměsíce a hvězdy, tvou státních
vlajek a tradičního názvu státu
Státní vlajka se skládá ze zeleného obdélníku s červeným okrajem a bílým
půlměsícem uprostřed
Úřední jazyk: Dhivehi
Druhý jazyk: Angličtina
Náboženství: Islám (100% Sunnitů)
Den nezávislosti: 26. červenec
Den republiky: 11. listopad
Časový posun: + 5 hodin Greenwichského času
Měna: Rufiyaa (bankovky) a Laari (mince)
Podnebí: Tropické
Průměrné teploty: 30,7°C (Maximum)
25,7°C (Minimum)

Lidé
Máme k dispozici jen málo informací o starodávných lidech a jejich způsobu života. Důkazy nasvědčují, že Maledivy byly osídleny už ve 4 století př. n. l. Je prokázáno, že první osadníci se sem stěhovali především z Arábie, východní Afriky a Indie. Maledivané jsou dnes smíšenou rasou. Odhad z roku 1997 předběžně stanovil počet obyvatel na 263 189, z čehož kolem 48,5% zaujímají ženy. Předpokládá se, že do roku 2000 se počet zvýší na 288 800 obyvatel.
Lidé z Malediv mají svou vlastní jedinečnou povahu. Jsou malou příbuznou společností se společnou historií, jazykem Dhivehi a vírou v Islám. Islám dal jejich společnosti sílu a víra je zde brána velmi vážně. Závazky jednotlivců k jejich společnosti, prezidentovi a celému národu se odrážejí v tradici silných rodinných pout. Lidé z Malediv jsou inteligentní a upřímní, k sobě i návštěvníkům země tolerantní a zdvořilí.
Maledivanům, kteří jsou pracovití, ale ne uhonění, hraví a zdvořilí, se podařilo spojit tradici se současným životem. Všichni Maledivané mají přístup ke vzdělání. Všichni mají možnost hrát významnou roli v hospodářském rozvoji země.
K hlavě národní "rodiny" cítí velký respekt, tak jako k hlavě každé domácnosti. Rodina je základ.
O něco více než 200 000 obyvatel je roztroušených po ostrovech, čtvrtina však žije na hlavním ostrově Male´. Obyvatelé vesnic některých ostrovů se cizincům mohou zdát ostýchaví. Na cizince jsou zvědaví, ale nejprve je radši pozorují z dálky. Brzy se však přesvědčíte o jejich pohostinnosti, když vám náčelník ostrova přinese studený kokosový nápoj a zdravou svačinu, obvykle připravenou z mořských produktů.
Maledivané jsou buď fotbaloví hráči nebo fanoušci, přirození plavci a potápěči, útoční hráči tenisu, cricketu nebo badmintonu. Podporují zde mladé lidi k fyzickému, intelektuálnímu a morálnímu rozvoji. Na Maledivách, kde jsou respektovány staré zvyky a Muslimské tradice, jsou lidé přátelští a poctiví.
Tento národ oddaný náboženství se pětkrát denně modlí v jedné z mnoha mešit. Na slavnostech lidé talentovaní a milující zábavu zpívají a tančí.

Mám zájem o potápěčskou dovolenou

Jméno a příjmení:*
Telefon:*
E-mail:*
Mám zájem o potápěčskou dovolenou:*
:*
Souhlasím s využitím osobních údajů pro účely marketingu:
Barakuda - kurzy potápění, škola potápění, zájezdy, potápěčský klub a e-shop potápěčské potřeby
Od 1.6.2020 je eshop vypnutý !!

Created by © 2007-18 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign