Login

Kurz potápění - Advanced Nitrox Diver


Začátek kurzu:
3.4. 2019
Přihlášky prosím na info@barakuda-diving.cz

Proč Technický Nitrox? Proč Advanced Nitrox? Proč akcelerovaná dekomprese?


Protože:

  • můžete jít hlouběji a na delší dobu na ponor, přičemž
  • se zkracuje radikálně doba na dekompresních zastávkách (na 1/3 až 1/2)
  • se zkracuje přípustná doba do odletu
  • se zkracuje doba adaptace na větší nadmořské výšky
  • se snižuje spotřeba dýchaného média
  • se snižuje únava po ponoru

Cena kurzu:

6 000.-  zahrnuje skripta, nezahrnuje potápěčskou techniku a plyny a kvalifikační kartu 1300kč.

Oprávnění:

Samostatné potápění s dýchacími směsmi vzduch, neomezené nitroxy, kyslík a jejich kombinace. Možnost nastoupit do dalších kurzů s trimixovými směsmi (Rekreační, Normoxický a Advanced Trimix),

Výuka praxe:

Měření směsí, plánování ponorů na počítači, bazénová praxe se stagemi, 4 ponory v otevřené vodě, záznam ponorů.

Výuka teorie:

6 hodin teorie (opakování, úvod do problematiky, potápěčská technika pro Advanced Nitrox (= pro technické potápění) včetně dekompresních lahví (stages), stanovení optimální směsi, fyziologické a dekompresní tabulky, dekompresní SW a počítače, plánování ponorů), vše zakončené postupným domácím testem. K dispozici budou skripta, CD, mnoho šikovných tabulek a taháky :-).

Materiál:

Předpokládá se vlastní technická potápěčská výstroj a stejčky (něco lze ji zapůjčit), speciální technika (oxymetry) bude zajištěna v rámci kurzu, součástí kurzu je učebnice pro každého účastníka, dále tabulky, přehledy, testy a výukové CD.

Kvalifikační předpoklady:

Druhý kvalifikační potápěčský stupeň, tedy Potápěč CMAS P2, NAUI Advanced Scuba Diver, AOWD u IANTD, Padi AOWD, SSI, a dále kvalifikace (Basic) Nitrox Diver, celkem 30 ponorů, z toho 5 ponorů s Nitroxem do 40 % O2 při ukončení kurzu.

A jaké jsou výhody oproti základnímu kurzu s Nitroxem?

Protože se nepoužívá jen jedna směs s méně než 40 % kyslíku, ale několik směsí včetně vzduchu a čistého kyslíku v několika lahvích, můžeme dýchat v různých hloubkách vždy směs s nejvyšším možným obsahem kyslíku. Nejsme tedy při ponoru na dně omezeni MOD (menší maximální operační hloubkou) jako s jednou nitroxovou směsí a naopak při výstupu a na dekompresních zastávkách použijeme střídání směsí s vyšší koncentrací kyslíku a od 6 m pak zcela čistý kyslík. Tím se stává ponor velice racionálním, jde o neuvěřitelné zkrácení doby obtížné dekomprese. Vyžaduje to ovšem speciální dekompresní postupy a zvládnutí použití 1 – 2 dekompresních (přídavných) lahví, tzv. stage(s) a přesně dodržení pečlivě připraveného plánu ponoru. Pro další potápěčskou kariéru je rovněž přínosné, že je odtud jen malý krok k používání trimixu, třeba v jeho velice jednoduché a levné rekreační formě.

Barakuda - kurzy potápění, škola potápění, zájezdy, potápěčský klub a e-shop potápěčské potřeby
Od 1.6.2020 je eshop vypnutý !!

Created by © 2007-18 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign