Login

Egypt - Dahab

Potápění v okolí Dahabu patří k nejvyhledávanějším lokalitám v Rudém moři. Mnozí Dahab nazývají Perlou Sinaje. Nachází se zde nádherné lokality jak pro úplné začátečníky, pro rekreační potápěče, ale i pro zkušené technické potápěče. 
Dahab znamená v arabštině zlato. Dahab, původně beduínská vesnička, si stále zachoval svou exotickou tvář. Je zde mělký, písčitý záliv lemovaný množstvím datlových palem s červenohnědým pohořím v pozadí. Nikde jinde na pobřeží Egypta neroste přirozeně tolik palem. Mezi nimi se krčí jen nízké obchůdky, restaurace a "pelešárny" či menší bílé domky a hotýlky.
Potápění se uskutečnuje doprovodem našeho zkušeného instruktora. Všechny ponory jsou organizovány většinou ze břehu, Na každé lokalitě je zázemí včetně možnosti občerstvení. Lokality jsou vhodné pro rekreační potápěče i pro jejich doprovod, který má možnost šnorchlovat. Pro technické potápěče můžeme zajistit výstroj a lokality s větší hloubkou (Blu Hole, Canyon, Bells). Zájemci mohou absolvovat i oční ponory. 

Termín:

Termín:
duben - listopad 2019

Pobyt s potápěním zajištujeme individuálně i pro menší skupinky potápěčů
Vhodné i pro šnorchlování nebo pouze pobyt a relax

Cena zájezdu:

Cena pro potápěče: od 19 000,- podle tzpu ubytování
Cena pro nepotápěče: od 15 000,- podle typu ubytování

Cena zahrnuje:

letenku z Prahy do Sharm el Sheiku, přepravu mikrobusem 75 km do Dahabu, ubytování se snídaní (hotel Oasis***, dvoulůžkové pokoje s klimatizací, ledničkou, příslušenstvím), balíček 10ti ponorů - 5potápěčských dnů.

Cena nezahrnuje:
- příplatky za dodatečně objednané výlety - Thistlegorm a Ras Muhammad 80$, Camel safari 50$, kaňony  20$, sv. Kateřina 20$, vízum 30.-USD
- příplatky za výstroj a technické plyny

Ubytování

UbytováníUbytování lze zajistit v těchto typech apartmánů:
Suite Seaview – apartman primo nad promenadou, velka terasa s nadhernym vyhledem na cely dahabsky zaliv, 2x ložnice, koupelna se sprchou, 2xWC, 2xklimatizace, TV, trezor, konvice, lednice, vysoušeč vlasu.
Superior – pokoje jsou v nove casti hotelu, nove koupleny, klimatizace, novy nabytek, lednice, trezor, varna konvice, vysousec vlasu – v prizemi, terasa s vyhledem na zahradu a bazen.
Standard – nově vybavené pokoje s terasou nebo balkonem s výhledem do zahrady nebo bočním výhledem na moře. Koupelna se sprchou a WC, klimatizace, lednice, trezor,


Potápěčský program:

Zahrnuje balíček 5 dní potápění - 10ti ponorů ze břehu. Je možnost si přidat (noční) ponory na místním útesu, fakultativně potápěčské velbloudí safari, námořní safari na Thistlegorm a Ras Muhammad. Potápěčská základna má pro vás k dispozici lahve 12. Za příplatek lahve 15 litrů a dvojčata 2x12l s manifoldem (nutno objednat předem). Plnění Nitroxem i trimixem. K poskytovaným zátěžím je nutný vlastní opasek.
Možnost potápěčského výcviku, ukončení kvalifikace nebo zvýšení kvalifikace.

Potápěčské lokality:

V okolí Dahabu jsou lokality snadno dosažitelné během výjezdů terénními auty. Je zde příjemné potápění bez proudů, vln a náročných transportů. Kromě typického života tropických korálových útesů můžete navštívit podmořské jeskyně a kaňony, fotografovat úhořovce v "Zahradě úhořů" a navštívit legendární "Blue Hole" s její osudovou přitažlivostí. 20 metrů od hotelu začíná "House reef" vhodný na rozpotápění, výcvik a kouzelné noční ponory. Potápěči většinou zařadí jeden den lodní safari s ponory v unikátní podmořské rezervaci Ras Muhammad a sestupem na kultovní vrak Thistlegorm.

Doplňkový program:

Nepotápěči zde mají mnoho možností k příjemnému koupání, šnorchlování a dále pak výlety na horu sv. Kateřiny a do neuvěřitelně barevných kaňonů a exotických beduínských oáz. Pro poznávání okolí lze využít kola, čluny a čtyřkolky. Je možná exkurze pro nepotápěče pod hladinu korálového útesu. Možnost dokončení potápěčského výcviku v příjemném, zajímavém a bezpečném prostředí.

Přihlášky

Přihlášky a další informace: klub Barakuda, bazén SLAVIA u Kubánského nám., Vladivostocká 10, 100 05 Praha 10 - Vršovice, telefon: 272 730 951
info@barakuda-diving.cz

Zájezd zajišťujeme ve spolupráci s cestovní kanceláří  CK Planeta - MUDr.Petr Paszek


Barakuda - kurzy potápění, škola potápění, zájezdy, potápěčský klub a e-shop potápěčské potřeby
Od 1.6.2020 je eshop vypnutý !!

Created by © 2007-18 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign